Serwis Podkarpackie.ART

Aktualności

11 października zakończyliśmy nabór koncepcji autorskich projektów artystycznych do akcji PRUCHNIK.ART - opowieść o miejscu.

Wpłynęło 27 zgłoszeń, bardzo różnorodnych, tak pod względem merytorycznym, jak też warsztatowym.

17 października br. oceni je Komisja ekspercka powołana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.

W składzie Komisji oprócz 2 przedstawicieli organizatora, czyli Województwa Podkarpackiego, zasiądą: 

  1. Katarzyna Tereszkiewicz – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Rzeszowie oraz kierunku grafika w Instytucie Sztuk Pięknych Uni-wersytetu Rzeszowskiego. Aktualnie asystentka w Pracowni Druku Płaskiego i Litografii oraz doktorantka Szkoły Doktorskiej na tej samej uczelni. Tworzy głównie w dziedzinie grafiki warsztatowej, malarstwa i fotografii, ale działa także z formami interdyscyplinarnymi. Laureatka kilku nagród m.in. nagroda specjalna International Senefelder Stiftung Award 2020. Uczestniczka około 70 wystaw zbiorowych krajowych i zagranicznych, m. in. w Rumunii, Bułgarii, Japonii, Serbii, Francji, Norwegii, Turcji, plenerów i rezydencji artystycznych, organizatorka warsztatów graficznych/artystycznych. Dwukrotna uczestniczka projektu PODKARPACKIE.ART w edycji UNESCO.ART oraz ŁUKASIEWICZ.ART.
  2. Piotr Rędziniak - dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Absolwent PLSP w Rzeszowie. Studia na Wydziale Form Przemysłowych Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w pracowni tkaniny dekoracyjnej prof. K. Nadratowskiej - Górskiej w 1995 roku. Aneks do dyplomu w pracowni tkaniny unikatowej prof. A. Mańczak i w pracowni malarstwa prof. M. Wagnera. Od 1996 r. członek ZPAP. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat nagród w konkursach plastycznych fundowanych przez Rektora Uczelni, Wojewodę Rzeszowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa. Uprawia malarstwo, tkaninę unikatową i rysunek.
  3. dr Piotr Woroniec - artysta-malarz i pedagog, wieloletni prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. W 2018 r. otrzymał tytuł doktora na Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w dziedzinie Sztuki Plastyczne, pod opieką promotora prof. Janusza Karbowniczka. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie wyróżniany i nominowany do nagród. Uczestniczył w wielu wystawach, plenerach, festiwalach interdyscyplinarnych oraz projektach międzynarodowych jako uczestnik, kurator i inicjator m.in. Europejski Stadion Kultury, cykliczne projekty Plac Sztuki w latach 2012-2014, Kultura od Kuchni 2014/16, Art&Science, To-pografia wolności, Śląski Kafka, Szymbart 2011/16, Mur-art 2015. Poza malarstwem zajmuje się także rysunkiem, fotografią, filmem, instalacją. Od początku realizacji projektu PODKARPACKIE.ART udziela wsparcia merytorycznego i warsztatowego uczestnikom akcji promocyjnych.

Komisja po przeanalizowaniu wszystkich autorskich koncepcji wyłoni do 10 i autorzy tych koncepcji przystąpią do realizacji swoich projektów. Będą mieli na to 40 dni.